Epoksi zemin kaplama Boyası

Epoksinin Genel Amacı

 • Metaller ve zeminler için dayanıklı boya ve kaplamalardan güçlü yapıştırıcılara kadar, insanlar epoksi kaplamaları çok çeşitli amaçlar için kullanırlar. Bir poliamin sertleştirici ve bir epoksit reçinesinin kullanılmasıyla, epoksi kaplamaların oluşturulması, kimyasal bir reaksiyonun üretilmesi yoluyla gerçekleşir. Bu iki kimyasal birleştirildiğinde bir ‘kürleme’ süreci gerçekleşir. Bu işlemden birkaç dakika ila birkaç saat sonra, epoksi kaplamanın sıvıdan son derece dayanıklı ve güvenilir bir katıya dönüşümü gerçekleşir.
 • Epoksi boyakimyasal bir reçinedir. Kuruması gerçekleştikten sonra gerek fiziksel gerek kimyasal tüm etkilere karşı dayanıklı bir hale dönüşür. Çoğunlukla kullanım yeri zemin kaplama işlemlerindedir. Masa, zemin ve dekorasyon araçlarında sık sık kullanılır. Epoksi boya kullanımı dekorasyon dünyasında da ayrı bir renk katmıştır. Sağlam bir malzemeye sahip olmasının yanı sıra istenilen tasarımda zemine uygulanmasıyla hem bir kolaylık hem de şıklık yaratır.
 • eyaz Eşya Kaplama Uygulamaları: Bir epoksi kaplama, dayanıklı ve uygulaması kolay olduğu için yıkayıcılar, kurutucular ve diğer "beyaz eşyalar" üzerinde toz kaplama olarak sıklıkla kullanılır.
    Otomotiv ve Denizcilik Uygulamaları: Bir epoksi kaplama, korozyonu önlemek ve boyaların otomobil ve teknelere yapışmasını sağlamak için astar görevi görecektir.
    Çelik Korozyona Dirençli Kaplamalar: Fusion Bonded Epoksi Toz Boyalar, petrol ve gaz endüstrisinde kullanılan çelik boru ve ek parçaları, su iletim boru hatları ve betonarme donatılarda korozyon koruması için kullanılır.
    Metal Kutu ve Konteyner Kaplaması: Metal kutular ve kaplar, özellikle domates gibi asidik gıdaları paketlemek için kullanıldığında paslanmayı önlemek için genellikle bir epoksi kaplama ile işlenir.
    Zemin Kaplama Uygulamaları: Epoksi kaplamalar endüstriyel veya ticari uygulamalarda epoksi zemin boyası olarak kullanılabilir.