Kauçuk Zemin

Kauçuk Zemin

Kauçuk zemin kaplama, yaşam alanları ve işyerleri özle bir şekilde gerçekleştirilir. Doğal bir malzeme olan kauçuk, kauçuk ağacından imal edilir. Kabuğunda özel şekilde V şeklinde yarıklar yapılmakta, ardından da akan süt görünümüne sahip, lateks olarak adlandırılan madde toplanır. Lateksin yüzde 30 oranı kauçuktan meydana gelir. Geriye kalanında ise,

 1. Su,
 2. Protein,
 3. Reçine,
 4. Kül,
 5. Şeker,

Yer almaktadır. Ardından yapılan işlemler ile kauçuk lastik haline getirilir. Böylece madde, tabaka halini alır. Böylece esnek, koruyucu ve darbe emici bir hale kavuşur. Kauçuk zemin kaplama sahip olduğu ses yalıtımı, gürültü emiciliği ve yanmaz özelliği ile verimli bir kullanım imkanı tanır. Hem iş yerlerine hem de yaşam alanlarına özel bir şekilde sunulur.

Kauçuk Zemin Kaplama Çeşitleri Neler?

Kauçuk zemin kaplama farklı çeşitlere sahip şekilde uygulanır. Bu kapsamda yaşam alanlarına ve iş yerlerine şunlar teklif edilir;

 1. SBR Karo Kauçuk
 2. SBR Kilit Kauçuk
 3. SBR Altıgen Kauçuk
 4. Tuğla Kauçuk
 5. SBR Rulo Kauçuk Zemin Kaplamaları
 6. Blok Kauçuk Zemin Kaplamalar
 7. Puzzle Kauçuk
 8. Hayvan Barınak Zeminleri

Bunların hepsi müşterilere özel seçenekler sağlar.

Kauçuk Zemin Nasıl Yapılır?

Kauçuk zemin kaplama, alanında uzman olan firmalar tarafından yapılır. Maddeler halinde bunlar aşağıdaki şekilde işlenir;

 1. Temizlik yapılması gereken alan süpürge ya da hava üfleyici aracılığıyla betondan toz ve kalıntılardan arındırılır.
 2. Astar yapılarak, rulo yardımı ile zemine uygulanır. Astar olmaksızın zemin olmaz.
 3. Poliüretan bağlayıcılar ile mikserde karıştırılır. Burada karışım oranı dikkatli bir şekilde gerçekleştirilmelidir. Karıştırılan malzeme el arabaları kullanılarak zemine dökülür. Ardından zemine yayılarak mala ile bastırılır. Böylece zemine doğru bir şekilde tutulması sağlanır.
 4. Serdikten 24 saat sonra hazır hale gelir.
 5. İsteğe göre boyama işlemleri yapılır.

Böylece kauçuk zemin kaplama işlemleri de tamamlanır. İşlemler için havanın da uygun bir şekilde olması gerekir. Özellikle yağışsız ve güneşli olması tavsiye edilir. Önerilen sıcaklık +20 derecedir. Hava koşulları da bu nedenle öncesinde incelenir.

Kauçuk Zemin Fiyatları Ne Kadar?

Kauçuk zemin kaplama, yaşam alanlarına ve iş yerlerine özel bir şekilde sunulur. Bu bakımdan uygulamalar farklılık gösterir.

Bu bakımdan müşteri iletişime geçtikten sonra kaplama yapılacak alan incelenmektedir. Ardından da buna göre planlama yapılır. Kauçuk zemin fiyat da bundan sonra belirlenir.

Kauçuk Zemin Su Geçirir Mi?

Zemin uygulaması yapmadan önce, insanlar bunun nasıl kullanım gördüğünü de düşünür. Özellikle suya karşı nasıl olduğu merak edilir.

Kauçuk zemin kaplama, suya karşı oldukça dayanıklıdır. Bu bakımdan endişe etmeden kullanmanız mümkündür. Üzerine su döküldüğü zaman zarar görmeden kullanım görebilir. Suya karşı dirençli olup çekişi gücü oldukça güçlüdür.

Sadece suyu değil, diye sıvılara karşı da aynı korumayı sağlar. Emmeyeceği için zaman içinde kötü görünümlere sebep olmaz. Bu özellikleri ile özellikle depolarda ve zemin katlarda başarılı bir şekilde kullanıma olanak tanır.

Kauçuk Zemin Kaplama İzolasyon Özellikleri Nasıl?

Isı ve ses izolasyonu her yaşam alanında ve iş yerinde önemlidir. Eğer yapının dışarısında ses gitmesini istemiyorsanız, kaplamayı da dikkatli bir şekilde seçmeniz gerekir. Böylece ortamı daha özel hale getirebilir, ses problemlerini engelleyebilirsiniz.

Kauçuk zemin kaplama ısı özellikleri bakımından da oldukça verimlidir. Bu bakımdan faturalarınızda sizlere yardımcı olur. Ayrıca ortamın daha sıcak bir şekilde kalmasına da fırsat sunar. Sahip olduğu güçlü izolasyon nitelikleri ile verimli bir şekilde kullanmanıza olanak tanır.

Bunun yanı sıra ultraviyole ışınlarına karşı da dayanıklıdır. Bu bakımdan güneş altında uzun yıllar kalsa bile sorunsuz şekilde yararlanılabilir.

Kauçuk Zemin Temizliği Nasıl Yapılır?

Zemin temizliğini doğru yapmak şarttır. Eğer yanlış bir şekilde yaparsanız, kaplama kötü bir şekilde etkilenebilir.

Eğer kauçuk kaplamayı nasıl temizleyebileceğinizi düşünüyorsanız, işlemler oldukça kısa sürede gerçekleştirilebilir. İlk olarak temizlik ürününü ılık su ile karıştırmanız gerekir. Temizleyicinin pH açısından nötr olması aranır. Dolayısıyla almadan önce özelliklerine dikkat etmeniz şarttır.

Ardından da paspas kullanarak zemini silmeniz yeterlidir. Bunun dışında vakumlu elektrikli süpürgeler de normal temizlik sağlanabilir. Kauçuk zemin kaplama kolay bir şekilde temizlenebilecek olsa da asidik ürünlerden, kimyasallardan uzak kalınmalıdır.

Bunlara dikkat ederseniz, kaplamayı uzun yıllar boyunca verimli şekilde kullanabilirsiniz.

Kauçuk Zemin Kaplama Nerelerde Kullanılabilir?

Kauçuk zemin kullanım alanları bakımından oldukça geniştir. Günümüzde bunlar şu gibi yerlere başarılı bir şekilde kullanılabilir;

 1. Çocuk Oyun Parkları, Tema Parklar, Sulu Zemin Sahip Parklar Ve Eğlence Parkları
 2. At Padoklarında Ve Ağıllarda
 3. Voleybol Sahaları, Tenis Kortları
 4. Basketbol Sahaları, Çok Amaçlı Spor Sahalar
 5. Koşu Ve Yürüyüş Yolları
 6. Açık Ve Kapalı Spor Salonları
 7. Binalarda Ve Toplumsal Yaşam Alanlarında Akustik Ses Yalıtımı Ve Isı Yalıtımı Sağlama
 8. Tüm Seviye Okulların İç Ve Dış Mekanlarında
 9. Spor Ve Golf Kulüpleri
 10. Huzur Evleri Ve Fitness Salonları
 11. Köprüler Ve Üst Geçitlerde
 12. Bina Merdiven Kauçukları
 13. Köprü Merdiven Kauçukları
 14. Fizik Rehabilitasyon Merkezleri

Bu bakımdan Kauçuk zemin kullanım alanları birçok kişiye verimli seçenekler tavsiye eder. Eğer doğru bir şekilde uygulanırsa, verimli bir uygulama imkanı tanır.

Kauçuk Kaplama Avantajları Neler?

Kauçuk zemin kaplama dayanıklı yapılarıyla uzun yıllar boyunca kullanım sahiptir. Çevre dostu ham maddeler kullanıldığı için doğaya zarar vermez.  Yüksek kaliteye sahip olan bu ürünler, darbe emme özelliği taşır.

Bu bakımdan bir şey düştüğünde zemin zarar görmez. Bu aynı zamanda yaralanma ve spor kazalarının da önüne geçer. Böylece kişilerin korunmasına da olanak tanır. Yüksek ısı farklarında da problem olmadan kullanılabilir.

Güçlü bir yapıya sahip olduğu için spor yaparken, yürürken ve koşarken maksimum seviye konfor sunar. Bu spor faaliyetlerini de verimli bir şekilde yapmanıza imkan tanır.

Kauçuk Zemin Kaplama Ölçüleri Neler?

Kauçuk zemin kaplama ortamlara uygun bir şekilde üretilebilir. Bu bakımdan ölçüleri de farklılık arz eder. Bu bakımdan şu gibi çözümler yer almaktadır;

 1. 40 cm x 40 cm x 2 cm
 2. 40 cm x 40 cm x 2.5 cm
 3. 40 cm x 40 cm x 3 cm
 4. 40 cm x 40 cm x 4 cm
 5. 50 cm x 50 cm x 2 cm
 6. 50 cm x 50 cm x 2.5 cm
 7. 50 cm x 50 cm x 3 cm
 8. 50 cm x 50 cm x 4 cm
 9. 50 cm x 100 cm x 2 cm
 10. 50 cm x 100 cm x 2.5 cm
 11. 50 cm x 100 cm x 3 cm
 12. 50 cm x 100 cm x 4 cm
 13. 100 cm x 100 cm x 2 cm
 14. 100 cm x 100 cm x 2.5 cm
 15. 100 cm x 100 cm x 3 cm
 16. 100 cm x 100 cm x 4 cm

Bu bakımdan herkesin gereksinimlerine uygun seçenekler yer alır. Kauçuk zemin kaplama bu bakımdan ortamlara özel bir şekilde gerçekleştirilir.

Yaşam Alanlarında Kauçuk Zemin Kullanımı

Kauçuk zemin kaplama, her yaşam ortamında problemsiz bir şekilde kullanılabilir. Bu açıdan,

 1. Mutfaklarda,
 2. Oturma odalarında,
 3. Salonlarda,
 4. Hollerde,
 5. Çocuk odalarında,

Ve diğer yerlerde problemsiz bir şekilde yararlanılabilir. Birinci sınıf kaliteye sahip olan kauçuk zemin kaplama, güvenilir sonuçlar almanıza olanak tanır. Güçlü izolasyon özellikleri ile daha sıcak ve sessiz bir ortam sunar.

Farklı renklerde boyanarak imal edilebildiği için kauçuk zemin kaplama, her zevke uygun bir şekilde imal edilebilir.

İş Yerlerinde Kauçuk Zemin Kullanımı

Kauçuk zemin kaplama, günümüzde yaşam alanlarında olduğu gibi iş yerlerine de kullanılabilir. Eğer yaşam alanınızı daha güvenli hale getirmek istiyorsanız, kauçuk sahip olduğu güçlü özellikler ile büyük bir kullanışlılık kazandırır.

Kaymaz özelliği ve dayanıklı yapısıyla hareket etmeyi daha kolay ve problemsiz hale getirir. Böylece kaza yaşanma ihtimalini de minimum seviyeye indirir. Darbe direnci sayesine kazalara karşı da verimli bir kullanım sağlar.

İş yerlerine özel bir şekilde üretilen kauçuk zemin kaplama ihtiyaca göre özel ölçülerde imal edilebilmektedir. Firma iletişime geçtikten sonra iş yerini incelemekte, ardından size en uygun çözümleri üretmektedir.

 

 

 

 

Fiyat Listemiz

 

Epdm Dökme Kauçuk m² Fiyatları, 22 Temmuz 2021
GÜNCEL FİYAT İÇİN ARAYIN LÜTFEN.

Dökme Epdm Kauçuk  8+5
20,50 / 23,00€ + kdv / m²
Dökme Epdm Kauçuk  8+7 23,25 / 24,60 € + kdv / m²
Dökme Epdm Kauçuk 10+5 23,50 / 2525 € + kdv / m²
Dökme Epdm Kauçuk 13+7 24,50 / 26,25 € + kdv / m²
 Dökme Epdm Kauçuk 23+7 30,25 / 40 € + kdv / m²
 Renkli Dökme Sbr Kauçuk  15 mm 11,50 / 15 € + kdv / m²
Sbr Dökme Kauçuk Kaplama : 150-200  ₺ + kdv / m²

Not: fiyatlar anahtar teslim, dökme Zemin epdm zemin kaplama m² fiyatı belirtir.

MAZEME: AVRUPA veya – YERLİ  Malzemelere göre fiyatlar değişir.

SBR;  kauçuk granül

EPDM; orjinal kauçuk granül anlamına gelir