SPOR SAHA TEL ÇİTLERİ

Panel veya tel çit sistemlerini basketbol, voleybol, futbol, tenis kortu ya da çok amaçlı sahalar için çit sistemleri uygulanabilir. Spor tesisi çit sistemleri müşteri isteklerine ve alan durumuna göre imal edilmektedir.

Tüm panel çit ve tel örgü ihtiyaçlarınız için bizlere ulaşabilirsiniz.

Kullanım Alanları

Basketbol Sahaları, Futbol Sahaları, Tenis Kortu, Voleybol Sahaları, Çok Amaçlı Sahalar.

HALI SAHALAR AÇIKLAMASI

  1.  ALAN KAZISI YAPILMASI:Makine yardımı ile 50×30 hatıl kazısı yapılır. Çıkan topraklar sahadan atılır.2. BETONARME HAZIRLIK YAPILMASI:Kalıplar hazırlanır 20 cm toprak altında kalacak şekilde 50×30 hazır betonlar kalıplara dökülerek betonarme hatıl yapılır. Hatıl betonu atıldıktan sonra oluşan havuzun içerisine 20cm yüksekliğinde 2 ve 1 numara çakıl ile doldurularak sıkıştırılır.

     

    3. DEMİR BORU VE TEL ÇİT İŞLERİ3,00 m ara ile çevre hatıl betonun içinde 89’lık ankrajlar bırakılır. İçlerine 76×3 mm çapında borular dikme olarak kaynatılır. Daha sonra 60 x 2,5 mm çapında 3 sıra halinde alttan, ortadan ve üstten olmak üzere kayıtlar atılır.

Hazırlanan konstrüksiyona 6,00m yüksekliğinde 40×40 / 50×50 göz aralıklı 3,5mm PVC kaplamalı örgü teli pvc kaplı bağlama telleri içe tüm demir aksama bağlantıları yapılır,

örgü telinin esnemesini önlemek için 3 sıra çelik halat çekilerek montaj işlemi tamamlanır.

4. MICIR SERİLMESİ VE SIKIŞTIRILMASI:

Hatıl betonu tamamlandıktan sonra mıcır, iki aşamalı olarak makine ile serpiştirilip silindir ile sıkıştırılır, ikinci sıkıştırma tamamlandıktan sonra halı uygulaması yapılacak şekle getirilir.

3. AYDINLATMA  YAPILMASI:

50cm Yüksekliğinde hazırlanan kalıp içine Aydınlatma direği dikimi için gerekli olan ankraj borusu temel içine yerleştirilir ve sabitlenir. Daha sonra hazır betonu kalıp içine dökülerek aydınlatma direği temeli oluşturulur.

6. AYDINLATMA İÇİN ELEKTRİK TESİSATI YAPILMASI:

Oyun alanına yeterince ışık sağlamak için aydınlatma direğine en az 3’er adet gelecek şekilde (gerek görülürse bu sayı arttırılabilir ) aydınlatma kapasitesine sahip projektör montajı yapılır. Aydınlatma sisteminin kablolama işlemleri ile topraklama işlemleri yapılıp aydınlatma panosuna bağlantıları sağlanır. TSE standartlarına uygun olan tüm malzemelerin montajı tamamlanıp sistem çalışır hale getirilir. Sistemin çalışır hale gelmesi için gerekli olan enerji mevcut bir hattan kablolar vasıtasıyla elde edilir. Mevcut şartlar içinde kablolama işlemi yeraltından gerçekleştirilir.

7.ÜST KAPATMA AĞININ ÇEKİLMESİ:

15X15 göz aralığında İTHAL paraşüt ipinden yapılmaktadır.